Laparoskopia jajnika a podnoszenie ciężkich przedmiotów

Witam, jestem miesiąc po laparoskopii jajnika. Cięcie po jego stronie ma ok 3-4cm i jest zrobione przez inną bliznę z dzieciństwa. Moje pytanie brzmi czy mogę już normalnie wszystko dźwigać? Czasem jak się zapomnę i podniosę coś ciężkiego to czuję dyskomfort po stronie tej największej blizny, czasem potem boli. Moja praca wymaga dźwigania i zależy mi by jak najszybciej móc wrócić do całkowitej sprawności. Pozdrawiam

Najlepiej, żeby konkretnej odpowiedzi w tej sprawie udzielił Pani ginekolog prowadzący (zna dokładnie, bezpośrednio Pani stan kliniczny). Z reguły po zabiegach laparoskopowych, przy istnieniu małych ran można powrócił do pełnego obciążenia mięśni powłok brzusznych po miesiącu od zabiegu.

Zwykle zalecamy Pacjentom po zabiegach laparoskopowych aby unikali dużych wysiłków fizycznych przez 2-3 tygodnie po zabiegu. Może Pani zatem po takim czasie wrócić do pracy i pełnej aktywnosci.