Leki na hemoroidy w ciąży

Jestem w 37 miesiącu ciąży, przed wczoraj wyskoczyły mi hemoroidy , mój ginekolog na pytanie o leki jakie mogę zastosować powiedział że praktycznie wszystko co jest dostępne. Moje pytanie brzmi: czy dostępne leki nie maja w takim razie wpływu na tym etapie ciąży na płód? czy np. czopki Hemorectal mogę zastosować? Zalwży mi na szybkim wyleczeniu ponieważ poród coraz bliżej, a ból miejscami jest nie do zniesienia. Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

Aleksander Ropielewski

W przypadku hemorectalu może być on stosowany w ciąży o ile tak uznał lekarz prowadzący Pani ciążę.