Łojotokowe zapalenie skóry a łysienie

Mam łojotokowe zapalenie skóry od ok. 15 lat. Nie leczyłem tego dopóki nie zacząłem tracić włosów. Mam pytanie, czy włosy zaczną odrastać po leczeniu? Czy zostały już trwale uszkodzone?

Witam! Łysienie na skutek łojotokowego zapalenia skóry jest odwracalne tzn. włosy mogą odrosnąć, ale zależy to od wielu czynników. Między innymi od czasu trwania choroby, zazwyczaj włosy bardzo dobrze odrastają jeśli leczenie jest zastosowane wcześnie. W przypadkach gdy choroba jest zaawansowana i długotrwała, odrastanie włosów może być gorsze. Aczkolwiek w opisanej sytuacji istnieje realna szansa, że włosy po zastosowaniu skutecznego leczenia odrosną. Proponuję pozostać pod kontrolą dermatologa. Pozdrawiam serdecznie!