Lordoza lędźwiowa spłycona i niewielka lewostronna skolioza

wynik rezonans Lordoza lędźwiowa spłycona.Niewielka lewostronna skolioza kr. L Zmiany zwyrodnieniowe krążka mk. L4-L5 i L5-S1 z obniżeniem wysokości i sygnału oraz zwyrodnieniem tłuszczowym blaszek granicznych typu Modic II.Na poziomie L3-L4 niewielka uogólniona wypuklina krążka mk.Na poz. L4-L5 centralno-prawoboczna przepuklina krązka mk., z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem prawego zachyłka bocznego, z impresją na korzeń n. Na poz. L5-S1 niewielka centr.-lewobocz.wypuklina krążka mk.

Wynik świadczy o wielopoziomowej przepuklinie krążków międzykręgowych z najgroźniejszym w odcinku L4-L5 kręgosłupa, który uciska na korzeń nerwowy. Przy nasilonych dolegliwościach, objawach neurologicznych ubytkowych niekiedy taka przepuklina wymaga leczenia zabiegowego. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurochirurgiem.