Metaplasia planoepithelialis endocervicalis

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego po konizacji szyjki macicy.Cervicitis chronika.Ovula Nabothi. Metaplasia planoepithelialis endocervicalis. W jednym z wycinków obecne drobne (średnicy 1mm) ognisko o morfologii CIN3 częściowo tapetujące gruczoły szyjkowe. Minimalny margines resekcji opisanego ogniska od strony pochwy - 6mm,od kanału -4mm.Wyskrobiny z kanału szyjki.Treść śluzowa oraz fragmenty błony śluzowej kanału szyjki. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie, trochę się martwię.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na przewlekły stan zapalny błony śluzowej szyjki macicy, torbiele Nabota oraz metaplazję płaskokomókową w obrębie kanału szyjki macicy. proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa, sadzę, że warto jest oznaczyc HPV DNA>