Metody usunięcia pęcherzyka żółciowego

Mama zostala skierowana do chirurga w celu ustalenia operacji usuniecia pecherzyka zolciowego(ze wzgledu na obecnosc kamieni zolciowych)chcialaby sie zdecydowac na metode laparoskopowa,Bo slyszala ze laparoscopic mnie just obciaza organism.mama jest dopiero1,5 Roku po operacji ginekologicznej.niestety tej operacji nie da sie uniknac, slyszelismy tez,ze jednak lepsza jest normalna op,Bo gdyby w czasie op sie okazalo,ze w drogach zolc.jest tkzw bloto to I tak konieczne by bylo rozciecie brzucha

Witam,
wszystko zależy od stanu pacjenta i jego obciążeń - lekarz wykonujący zabieg kwalifikuje pacjenta do zabiegu.
Rzeczywiście gdy podczas laparoskopii dojdzie do wycieku żółci należy otworzyć jamę brzuszną i kontynuować operację metodą klasyczną.
Ale jest to stosunkowo rzadkie powikłanie.
Decyzję o sposobie operacji pozostawiłabym chirurgowi