Mierna asymetria nadkłykci i lekki obrzęk fałdu bocznego maziówki w wyniku rezonansu magnetycznego
"Na skanach w płaszczyźnie poprzecznej widoczna mierna asymetria nadkłykci ze spłaszczonym kątem międzykłykciowym do 156 stopni. Prawidłowa konfiguracja rzepki typu Wiberg II. W sekwencji STIR lekki obrzęk fałdu bocznego maziówki przy prawidłowym" pozostałe kwestie prawidłowe, biegam, pojawił się ból kolana, powyżej wynik badania rezonansem magnetycznym. Początkowo diagnozowano niestabilność łękotki jednak rezonans zobrazował, że z nią wszystko jest w porządku ...

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji najprawdopodobniej konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki o artroskopię stawu kolanowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.