Mięśniak macicy u 24-latki a wynik badania histopatologicznego

Witam! Dzisiaj odebrałam wyniki z łyżeczkowani z powodu rodzącego się mięśniaka. Kontrole mam za kilka dni. Proszę o zinterpretowanie mojego wyniku histopatologicznego. Kanał szyjki macicy: Mucosa endocervicalis. Jama macicy: Fragmenty błony macicy mięśniowej zmienione martwiczo z naciekami zapalnymi ropnymi oraz błona śluzowa jamy macicy z cechami proliferacji. Zabieg odbył się w drugi dzień miesiączki. W zeszłym roku miałam zapalenie błony macicy po histeroskopii. Mam 24 lat, nie rodziłam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na infekcję. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.