Moje wyniki badań na boreliozę - jak je interpretować?

Odebrałam dzisiaj moje wyniki badań. Proszę o odpowiedź, co one znaczą. Borrelia burgdorferi IgG met. ELISA ilościowo, wynik 4,38 RU/ml, w. ujemny<16, w.wątpliwy 16-22*, w.dodatni>22 ,*wskazana kontrola za 2 tygodnie.

Puchnie mi twarz i ręce, już 2 dni ta opuchlizna jest, do tego bóle nóg, z nerkami jest wszystko w porządku, a kleszcze miałam wiele razy. Już w wieku 14 lat miałam kilka kleszczy. Mam 31 lat i takie są wyniki tej choroby. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Wynik przeciwciał IgG jest ujemny, co teoretycznie oznaczałoby brak zakażenia boreliozą. Niestety, nie można wykluczyć z całą pewnością choroby, gdyż badania powyższe są mało swoiste, to znaczy, nie zawsze te przeciwciała są wykrywane u chorych z boreliozą. Opisane objawy mogą mieć związek również z innymi chorobami. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada Panią i zaproponuje dalszą diagnostykę.