Morfologia krwi 38-letniej osoby a wizyta u hematologa

Witam. Po zrobieniu badań krwi dostałam skierowanie na cito do hematologa ale termin jest na kwiecień 2016 Proszę o interpretacje wyniku morfologi. WBC 8,72 K/ul, RBC 5,5 M/ul, HGB 9 g/dl, HCT 34%, MCV 62 fl, MCH 17,3 pg, MCHC 27,9 g/dl, RDW 18,1%, HDW 3,6 g/dl, PLT 404,0 K/ul, MPV 7,9 fl, PCT 0,32 %, PDW 41,3%, Anisocytosis ++, Mikrocytosis +++, Hypochromia +++,%MICRO 43,9%, %HYPO 58,8%, %MIKRO/%HYPO 0,7%,

Aleksander Ropielewski

Wyniki wskaują na niedokrwistość mikrocytarną. KOniecznej jest ustalenie jej przycyzny i włąćzenie leczenia. Aby to zrobić potrzebne jest wykonanie dodatkowych badań. Prosze zgłosić sie do hematologa we własnym zakresie (albo w innym oddziale NFZ, albo prywatnie) w możliwie najszybszym terminie.