Morfologia krwi a normy wyników

witam! co te wyniki moga znaczyc? :MCH sr masa Hb w erytr. 31.1(norma 31), MPV 12.3 (12), P LCR 44.3(43) NEU% 39.4 (60-70)!!! BASO% 1,1 (1) LYM% 45.5 (45) leukocytow mam 4,68 tys Hb 13.9 PTL 171 tys reszta jest w normie. prosze o informacje. dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obniżona procentowa wartość bazofili może być spowodowana przebytą niedawno infekcją wirusową, zażywaniem leków lub chorobą autoimmunologiczną, itd.
Reszta wyników jest w normie lub w granicach błędu laboratoryjnego. Nie ma powodów do niepokoju.