Morfologia krwi dziecka: leukocyty, erytrocyty, hemoglobina

Witam. Od paru dni morfologia krwi mojego dziecka( 2 lata i 4 m-ce) spędza mi sen z powiek (były to badania kontrolne). Proszę o pomoc. wyniki z 28.12.2013: wyniki z 03.08.2013: leukocyty 11 tys/ul erytrocyty 4,8 mln/ul hemoglobina 9,6 g/dl 12,8 !!! hematokryt 37,9 % MCV 79,3 fl MCH 20,1 pg MCHC 25,3 g/dl płytki krwi 194 tys/ul 371!!! limfocyty% 53 neutrofile% 43 limfocyty # 5,9 tys/ul neutrofile# 4,7 tys/ul PDW 21fl.

Witam! Odchylenia od normy w morfologii krwi najprawdopodobniej wiążą się z niedoborem żelaza - wskazuje na to niski MCV. Proszę wykonać badanie parametrów odzwierciedlających gospodarkę żelazem - Fe, UIBC i ferrytyny oraz wprowadzić ewentualną suplementację pod kontrolą lekarza. Warto wykonać również ręczny rozmaz układu białokrwinkowego, który jest badaniem o wiele bardziej dokładnym niż ten z analizatorów automatycznych.