Możliwość ciąży po poronieniu

Witam! Niecałe 4 miesiące temu poroniłam. Od tego czasu kochałam się z mężem kilka razy, ale z zabezpieczeniem. Teraz już 10 dni spóźnia mi się okres, a zamiast niego pojawia się biało-przeźroczysta gęsta wydzielina, bóle brzucha jak przed miesiączką. Dla pewności zrobiłam dwa testy ciążowe, oba wyszły negatywne. Bardzo się denerwuję, ponieważ wiem, że po poronieniu można zajść w ciążę po pół roku. Chciałabym wiedzieć, czy to możliwe, że to ciąża, czy też coś innego mi dolega. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! Opisywane objawy wskazują na zbliżającą się miesiączkę. Dwukrotny negatywny wynik testów ciążowych wykonywanych po 14 dniach od zbliżenia z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę. Najbardziej prawdopodobną przyczyna opisywanych dolegliwości są zaburzenia cyklu, mogące być związane ze stresem, osłabieniem, infekcją itp. Pozdrawiam