Możliwość ciąży przy stosunku bez zabezpieczenia

Moje ostatnie miesiączki byly 11 kwietnia,17 marca, 21 luty, 28 styczeń, 26 grudzień. 26 marca mój chlopak wlozyl mi penisa do pochwy na maks 30 sekund, mam wrażenie ze dziś jest owulacja. Jak dużą jest możliwość ze mogę być w ciąży?

Witaminy w ciąży

Czy dobrze rozumiem, że do zbliżenia doszło 26 marca? Czy chodziło Pani o 26 kwietnia? Jeśli o 26 marca i po tym czasie wystąpiła miesiączka nie ma powodów do obaw. Jeśli chodziło o 26 kwietnia to teoretycznie powinna być Pani już po owulacji, jednak tylko teoretycznie gdyż długość cyklu jest sprawa bardzo indywidualną i może zmieniać się pod wpływem wielu czynników (stres, przyjmowane leki, zmęczenie, zmiana klimatu). Z tego względu na podstawie metody kalendarzykowej nie można z całą pewnością wykluczyć zapłodnienia. W razie wątpliwości radzę wykonać test ciążowy. Zachęcam również do lepszego poznania swojego cyklu miesiączkowego, warto , choćby dla własnego zdrowia, poczytać o tym, jak obliczać swój cykl, jak rozpoznawać dni płodne itd. Pozdrawiam