Możliwość ciąży przy Vibin Mini

Regularnie, od prawie pół roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne VIBIN. Zdarzały się różne ''dodatki'' przy nich, ale zwykle po jakimś czasie ustępowały (przy pierwszych opakowaniach bóle brzucha, mdłosci itd). W ostatnim miesiącu doszło do jednego stosunku z mężem. Krwawienie dostałam tak jak zwykle, wręcz co do godziny (w 3 d). Było jednak nieco mniejsze. Jest kilka dni po, a nadal czuję dyskomfort, czasami boli mnie podbrzusze (gdy siedzę). Czy w takiej sytuacji jest w ogóle możliwa ciąża?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Leki antykoncepcyjne nigdy nie zapewniają 100% ochrony przed ciążą. W razie wątpliwości sugeruję wykonać test ciążowy, choć wobec faktu pojawienia się miesiączki w spodziewanym czasie prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie.