Możliwość dysplazji stawu biodrowego u 11-miesięcznego dziecka

Witam u mojej 11 miesiecznej corki wyczowam a nawet i czasami mozna uslyszec klikniecia w bioderkach. Miala robione usg w 8 tyg zycia ktore wykazalo ze bioderka sa dojzale nie wykryto dysplazji. Czy to oznacza ze corka mogla nabyc dysplazje ? Corka raczkuje stara sie chodzic. Czy moze to miec wplyw na jej mobilnosc?

Jeśli w badaniu USG nie stwierdzono patologii w stawach biodrowych to raczej nie ma powodu do niepokoju. Stawy biodrowe ulegają rozwojowi, więc mogą dawać takie objawy i nie powinny mieć wpływu na zaburzenia mobilności dziecka. Jeśli ma Pani jednak w tym względzie wątpliwości proszę z tym problemem najlepiej skonsultować się bezpośrednio z ortopedą dziecięcym.