Możliwość przeniesienia HPV na partnera

Witam, borykam sie z problemem, na ktory zaden z dotychczasowych lekarzy z ktorymi rozmawialam nic mi nie odpowiedzial. w skrocie piszac, wykryto u mnie wirusa HPV onkogennego 18. Zanim sie o tym dowiedzialam zwiazalam sie z chlopakiem. Obawiam sie, iz moglam na niego tego wirusa przeniesc. Jak to zbadac? jakie podjac dalsze kroki w razie gdyby okazalo sie, ze jest on nosicielem? i czy jest mozliwosc, ze mimo iz ja jestem zarazona, on sie nie zarazil ? pozdrawiam Luiza

Renata GrzechociĹska

Ryzyko przebiesienia infekcji jest duże. Partner powinien wykonać odpowiednie badania.