Możliwość przerwy po 24. dniach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Moja pierwsza antykoncepcja to Microgynon 21,ktory zaczelam brac w 7dniu cyklu jak zalecila ginekolog. (Moglam zaczac brac w 7 dniu cyklu bo mialam torbiel jajnika) W dniu gdzie bedzie 7mio dniowa przerwa mam wizyte u ginekologa,czy moge wziac np.przez 4 dni tabletki z nastepnego opakowania. ? I zrobic przerwe nie po 21dniach tylko po 24 i potem zrobic 7mio dniowa przerwe. ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ginekolog zalecił taki schemat to tak a jeżeli nie to proszę kierować się jego zaleceniami.