Możliwość zwiększenia dawki desloratadyny dla 4-latka z alergią

Witam, Cztero letni syn ma alergie w okresie pylenia, zazwyczaj dostawał cetryzyne w syropie 5ml dziennie, zmieniliśmy lek na nowocześniejszą desloratadyne, w ulotce jest napisane że dzienna dawka to 2.5ml ale synowi nie pomaga tak jak cetryzyna, wciąż kicha i swędzi go nos. Czy można zwiększyć dawkę d 5ml dzienie? Chcielibyśmy by syn dostawał jak najlepszy lek a podobno desloratadyna ma najmniej skutków ubocznych szczególnie dla dziecie. Dziękuje za odpowieć.

Syn reagował dobrze na lek jednej grupy leków przeciwhistaminowych 2 generacji - cetyryzynę. Jego nową bezpieczniejszą pochodną 3 generacij jest lewocetyryzyna. Sugerował bym , jeśli już , ten lek (np xyzal, contrahist w dawce 2,5 ml) lub powrót do cetyryzyny (zyrtec,allertec ..itd).
Widać że mały pacjent nie jest wrażliwy na lek z grupy loratadyny ( pochodna izomeryczna - desloratadyna). Fakt bezpieczny lek ale pacjent nie jest na niego po prostu "wrażliwy". I nie będzie. Pozdrawiam