Na czym polega antykoncepcja za pomocą spirali wewnątrzmacicznej

Witam mam dwojke kochanych dzieci ale nie planuje wiecej wiec moje pytanie polega na tym ze bym chciala zalozyc sobie spiralke ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala.Wyczytalam ze jak to sie wsadzi to trzeba kontrolowac przez wystajace sznurki czy nie wypadnie(czy te sznurki wystaja tak jak z tamponami) nie wiem jak sie z tym kochac chcialam bym wszystko o ytm wiedziec ile to kosztuje i czy zakladanie boli??Pozdrawiam Magda

oraz jako jeden z hormonów w hormonalnej terapi okresu przekwitania- bardzo skuteczna przy braku skutków ubocznych- działanie miejscowe.

MIRENA rzeczywiście jest bardzo dobra streszcze to w punktach:
1- niedopuszcza do zapłodnienia czyli działa jak tabletka (zwykła spirala działa poronnie)
2- jest 10 x skuteczniejsza od zykłej spirali i ok 5 x bardziej skuteczna od tabletek
3- zmniejsza zdecydowanie obfitość miesiączek ( odwrotnie jak zwykła)
4- Działa miejscowo więc nie ma działań ubocznych jak przy tabletkach- nie przeszkadza tutaj palenie papierosów (przy tabletkach nie wolno palic).
5- Cenowo nie wychodzi tak żle ok 13zł)miesiąc przez 5 lat
6- Jest bardzo dobrze tolerowana rzadko są objawy nietolerancji.
7- nie pozwala przenieść infekcji z pochwy na jajniki i macice(odwrotnie jak zwykła)
8- Jest to najlepsza forma antykocepcji dostępna na świecie( Bardzo wysoka skuteczność porównywalna z podwiązaniem jajowodów -przy minimum szkodliwości.
9- Odwracalna czyli płodność wraca po wyjęciu spirali

koszt 1000 zł z założeniem na 5 lat