Nadmierna potliwość twarzy i niedoczynność tarczycy

Od ponad 4 lat dokucza mi nadmierna potliwość, szczególnie twarzy. Nawet gdy jest chłodno na zewnątrz, to na mojej twarzy i na skórze głowy momentalnie pojawiają się krople potu, towarzyszy temu zazwyczaj uderzenie gorąca, twarz robi się czerwona. Czasem twarz poci mi się również zimą. Od 2 lat przyjmuję Euthyrox z powodu niedoczynności tarczycy, jednak od pół roku hormony te mam już w normie, robiłam dodatkowo badania na testosteron wolny, prolaktynę, estrogen, testosteron miałam lekko podwyżon

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

niektóre osoby pocą się więcej inne mniej. Nie jest to powód do poszerzania diagnostyki. Sugeruję wizytę u lekarza medycyny estetycznej.

Pozdrawiam.