Nadżerkowe zapalenie żołądka i dwunastnicy i dodatni test ureazowy

Witam, mężczyzna 21 lat. Kilka dni temu stwierdzono u mnie nadżerkowe zapalanie żołądka i dwunastnicy. Test ureazowy dodatni. Tu pojawia się moje pytanie. Czy w przyszłości zachoruję na nowotwór żołądka? Wyeliminowanie bakterii zlikwiduje ryzyko tego powikłania ? Jest to nieuniknione następstwo ? Proszę o szczerą odpowiedź, dziękuję.

- prawdopodobieństwo wystąpienia nowotoworu tylko ze względu na to schorzenie, bez wpływu środowiska i genetyki jest małe
Wyeliminowanie bakterii zlikwiduje ryzyko tego powikłania?
- zdecydowanie zmniejszy
Jest to nieuniknione następstwo?
- prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu nadal jest małe chociaż większe niż w populacji całkiem zdrowej

Nie ma bezpośredniego związku pomiędzy infekcją Helicobacter pylori a rakiem żoładka.
Bakteria ta współistnieje z człowiekiem od wieków.
Należy pamietać, że usuwamy zakażenie wyłacznie jeśli towarzyszy temu choroba, o której wiemy, że jest związana z tymi bakteriami. Ważne jest także aby zakażenie potwierdzić właściwym ( oddechowym, z kału lub biopsji ) testem, a nie testem z krwi kupionym w aptece.