Nagły wzrost żelaza we krwi u 6-latki

Witam, Moje pytanie dotyczy dziewczynki lat 6. Uprzejmie proszę o informację czy jest powodem do niepokoju nagły wzrost żelaza we krwi z 26 do 145. Wzrost ten nastąpił po około 1,5 miesiąca, bez leków, i po kilkumiesięcznym niskim poziomie żelaza, bez zmiany diety. Inne wyniki nieprawidłowe: * IGE - 172,2 (norma poniżej 90) * NEUT% - 38,4 (norma od 40) *MONO% - 9,9 (norma do 7) *EOS% - 5,5 (norma do 5) Pozostałe wyniki w normie. Dziecko dość często ma stan podgorączkowy i infekcje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki nie wydają się być powodem do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.