Narkoza a nadciśnienie i cukrzyca

Witam. Bardzo proszę o udzielenie informację dotyczącą wycięcia pęcherzyka żółciowego. Moja mama miał 2 tygodnie temu atak kolki. Dzisiaj USG wykazało 2 kamienie w pęcherzyku i stan zapalny pęcherzyka. Czy konieczny jest zabieg usunięcia pęcherzyka. Mama choruje na nadciśnienie, ma żylaki i cukrzycę - ale bierze tabletki i pomiary cukru są dobre. Czy narkoza w jej przypadku nie jest bardziej niebezpieczna niż u zdrowych osób. Bardzo proszę o odpowiedz.

O konieczności wykonania zabiegu decyduje chirurg prowadzący pacjentkę. Znieczulenie jest oczywiście związane z ryzykiem wyższym niż u osób zdrowych, dlatego poprzedzone będzie dokładnym wywiadem z lekarzem anestezjologiem. Czasem konieczne są dodatkowe badania i kwalifikacje przed znieczuleniem. Pozdrawiam