Naskórek na paznokciu po złamaniu palca u stopy

Witam. Gdy byłem mały (miałem około 10 lat) na pewno złamałem małego palca u stopy - uderzyłem nim mocno o kant szafki i później bolał mnie przez co najmniej 2 albo 3 lata przy ucisku (po uderzeniu był fioletowawy ale nic z tym nie robiłem i przeszło samo). Dziś mam 20 lat, palec w ogóle nie boli, nawet jak mocno ściskam, ale zauważyłem że paznokieć pokrywa się w połowie grubą warstwą naskórka, która po zmoczeniu da się dobrze usunąć. Proszę o poradę, czy coś z tym powinienem zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy okresowo usuwać nagromadzony nadmiar naskórka. Wydaje się, iż zmiana nie wymaga interwencji lekarza. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.