Nawracające grzybice pochwy i posiew

Witam! Od wielu lat zmagam się z nawracającą grzybicą pochwy, przynajmniej na to byłam leczona, zalecono mi wyk posiew z pochwy na grzyby i bakterie. Wynik posiewu wyhodowano Lactobacillius sp. - b. liczne, grzyby- wynik ujemny, pałeczki kwa. mlek. b. liczne, leukocyty (-), w uwagach cytoliza Doederleina- lekarz mówi, że wszystko jest ok, więc skąd ten dyskomfort, który ciągle odczuwam, głównie jest to pieczenie? Nie mogę normalnie funkcjonować, gdyż ciągle mnie piecze i swędzi, proszę o pomoc.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Proszę wykonać diagnostykę w kierunku:
chlamydia
mykoplasma
ureaplasma

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Wynik posiewu jest prawidłowy. Przyczyną uporczywego świądu i pieczenia może być alergia na środki czystości. Warto więc wypróbować preparaty hypoalergiczne zarówno stosowane do higieny intymnej , ale również do prania bielizny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy