Nawracające zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzien dobry, mam 26 lat, od 6 miesiecy cierpie na nawracajace zapalenie blony sluzowej zoladka. Mimo stosowania diety lekkostrawnej i unikania pokarmow, ktore moglyby sluzowke podraznic, ciagle nie moge w pelni wyleczyc zoladka. W gastroskopii lekarz stwierdzil refluks zolciowy. Dodatkowo z kazdym tygodniem mam co raz wieksze wzdecia, jelita sa napiete jak balon, bolesne. Czy moze byc to spowodowane dlugotrwalym stosowaniem esomeprazolu? Wzdecia wystepuja po spozyciu kazdego pokarmu/picia.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy takie mogą być spowodowane przyjmowanymi lekami. Proszę udać się do gastrologa, który na bieżąco skontroluje Pani stan.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Inne zalecenia jakie warto wprowadzić w życie to:
-zmniejszenie masy ciała
-rzucenie palenia
-niespożywanie alkoholu
-w czasie snu wysokie ustawienie wezgłowia
-prowadzenie aktywności fizycznej.
Stosowanie esomeprazolu faktyczne może przyczyniać się do wzdęć. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed odstawieniem leku.

Pozdrawiam.