Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Negatywny wynik testu ciążowego a prawdopodobieństwo ciąży

Czy jeśli zrobiłam trzy aptekowe testy (1-po niecałych 3 tygodniach od "domiemanego" zapłodnienia, 2- po miesiącu, 3- po 3 miesiącach- wszystkie negatywne) oraz występowały u mnie krwawienia z odstawienia oraz jedna najzwyklejsza miesiączka (Cilestowa afera zmusiła mnie do opuszczenia jednego miesiąca co zarządziła moja p. ginekolog) czy w związku z tym obawy dot. ciąży są nieracjonalne? objawów żadnych nie mam, zdaje mi się, że brzuch wypukły ale nikt tego nie widzi poza mną.
KOBIETA ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wykonanie testów w odstępie miesiąca i 3 miesięcy od daty "domniemanego" zapłodnienia raczej wykluczają ciążę. Jeśli chce być Pani na 100 % pewna, że do zapłodnienia nie doszło należy wykonać oznaczenie beta-hCG we krwi oraz udać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Lekarz będzie w stanie na podstawie badania klinicznego i ewentualnie USG stwierdzić czy jest Pani z w ciąży czy nie.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy