Negatywny wynik testu ciążowego a prawdopodobieństwo ciąży

Czy jeśli zrobiłam trzy aptekowe testy (1-po niecałych 3 tygodniach od "domiemanego" zapłodnienia, 2- po miesiącu, 3- po 3 miesiącach- wszystkie negatywne) oraz występowały u mnie krwawienia z odstawienia oraz jedna najzwyklejsza miesiączka (Cilestowa afera zmusiła mnie do opuszczenia jednego miesiąca co zarządziła moja p. ginekolog) czy w związku z tym obawy dot. ciąży są nieracjonalne? objawów żadnych nie mam, zdaje mi się, że brzuch wypukły ale nikt tego nie widzi poza mną.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wykonanie testów w odstępie miesiąca i 3 miesięcy od daty "domniemanego" zapłodnienia raczej wykluczają ciążę. Jeśli chce być Pani na 100 % pewna, że do zapłodnienia nie doszło należy wykonać oznaczenie beta-hCG we krwi oraz udać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Lekarz będzie w stanie na podstawie badania klinicznego i ewentualnie USG stwierdzić czy jest Pani z w ciąży czy nie.