Niedoczynność tarczycy a Choroba Hashimoto

Witam Choruje na niedoczynność tarczycy teoretycznie, gdyż lekarz mój nie mówi jasno czy to Hashimoto czy zwykła niedoczynność. Biorę letrox 75 mg raz dziennie rano. U endokrynologa byłem ostatnio rok temu. Miesiąc temu u rodzinnego poprosiłem o skontrolowanie moich wyników (pobranie krwi). Wyniki są bardzo dobre, dodatkowo schudlem ok 15 kg w ciągu 2,5 miesiąca (biorę błonnik,więcej ruchu,ale bez super diety,jem to samo ale mniej). Czy mogę odstawić już letrox? Czy powinienem się leczyć nada?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej leczenie powinno trwac cały czas. a jaki jest poziom tsh? proponuję udać się do lekarza endokrynologa.