Niedoczynność tarczycy i badania po poronieniu

Witam serdecznie. Od jakiegos czasu mam problem z niedoczynnoscia tarczycy. W maju po poronieniu zrobilam badania I mialam wynik 2.5, lekarz nic mi wtedy Nie przypisal, w pazdzierniku zrobilam drugi raz badania I wyszlo 3,6 I Pani doktor przepisala mi Euthyrox 25. Moje pytanie jest czy biorac Euthyrox I wynik spadnie w granice 1 czy mozemy zaczac sie starac o dzidzia? Czy biorac ten lek w ciazy bedzie mial zle skutki na dziecko? Czy w ciazy mozna brac ten lek? Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

aby bezpiecznie starać się o dziecko należy uregulować pracę tarczycy.
Bardzo dobrze, ze trafiła Pani do lekarza, który zalecił leki.

Podczas ciąży również powinna je Pani stosować. To uchroni płód przed wadami rozwojowymi.
Należy być pod stałą kontrolą ginekologa i endokrynologa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga