Niedomykalność zastawki trójdzielnej w wyniku badania USG w 31. tygodniu ciąży

Witam, miałam dziś badanie usg w 31 tygodniu ciąży. Wyszło uwidocznione holosystoliczną niedomykalność zastawki trojdzielnej z falą wsteczną do 2m/s. Lekarz powiedział, że nie ma powodów do niepokoju jednak ja się stresuje. Czy faktycznie to nic niegrożnego?

Magdalena StusiĹska

Niewielkiego stopnia niedomykalność zastawki trójdzielnej nie jest powodem do zmartwienia.