Niepęknięty pęcherzyk Graafa a bolesne skurcze podczas stosowania Microgynon

Witam. Mam 28 lat i 2 tyg temu mój ginekog stwierdził u mnie niepekniety pęcherzyk graafa. Przepisał mi 3 miesieczna kuracje tabletkami antykoncepcyjnymi microgynon 21. Dziś jest 14 dzień stosowania od 1 dnia miesiączki. Cały dzień czuję się dobrze, a wieczorem dostaje bolesnych skurczy i pojawia się znowu krwawienie Ale tylko w nocy. Lekarz mówi żebym wytrzymała Ale ja nie mogę spać w nocy bez tabletki przeciwbólowej. Czy to faktycznie jest normalne na początku stosowania tej antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa ponownie lub na konsultacje do innego lekarza ginekologa