Niepełna ruchomość palca po zwichnięciu stawu

Wyłamałem palec środkowy w środkowym stawie, patrząc z góry na prawą rękę palec był wykrzywiony nienaturalnie w prawo jakieś 45stop. Po nastawieniu zauważyłem, że palec jest nadal troszkę krzywy, doktor na podstawie rtg stwierdził, że kości są w osi i powinno być ok. Minęło ponad mc, palec dalej jest lekko krzywy i mogę nim zginać w zakresie około 30stopni. potem go coś blokuje. Czy tak ma być po jednym mc, mam zacząć już go ćwiczyć, czy szukać kogoś aby go lepiej ustawił, czy jeszcze czekać?

Zniekształcenie moze wynikać z obrzeku stawu lub uszkodzenia ścięgna prostownika, same kości mogą przy tym byc ustawione prawidłowo