Nieprawidłowe próby wątrobowe wykonane dzień po spożyciu alkoholu

Witam, mam problem, robilam wyniki badan na drugi dzien po grillu ze znajomymi gdzie pilam piwo (akurat trafil sie nieoczekiany transport do miasta i tego nie przemyslalam) i proby watrobowe wyszly nie najlepiej. cholesterol w normie. bilirubina rowniez w normie ale aspat 50 (norma 10-45) a alat 86 (norma 10-40) i moje pytanie czy to moze byc spowodowane wypiciem poprzedniego dnia alkoholu? prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Niewykluczone, zależy od ilości alkoholu, prosze jednak powtórzyć aspat i alata za kilka dni.

moje pytanie czy to moze byc spowodowane wypiciem poprzedniego dnia alkoholu?
- tak, oczywiście, przed badaniem laboratoryjnym funkcji wątroby przez dobę nie można używać alkoholu