Nieregularna miesiączka u 20-latki

Witam. Mam 20 lat. Prowadzę nieregularny tryb życia. Jestem osobą z nadwagą. Pije kawę ale i dużo wody. Od 5 lat mam miesiączkę i strasznie nie regularnie. Brak np co dwa miesiące co 3 i trwa 2 tygodnie ale ostatnio trwa cały miesiąc a wstydzę się iść do specjalisty. Co radzicie. Proszę o pomoc

witam,
bez wizyty i badania USG narządy rodnego oraz włączenia leczenia się nie obejdzie.
Nie ma czego się wstydzić, tylko prosze zpaisać się do lekarza na wizytę jak najszybciej.
Może Pani wcześniej wykonac sobie badania TSH oraz PRL.