Nieregularne miesiączki przy niedoczynności tarczycy i papierosach

witam. Mam niedoczynnosc tarczycy. lecze sie juz 4 lata. Mam bardzo nieregularne miesiaczki, bywaja u mnie tak rzadko jak goscie. Czasami co 6 miesiecy, 4, 3. ale nigdy 30 dni.. Niestety palilam papierosy, podczas iedg rzucalam zauwazylam, ze moje miasiaczki pojawiaja sie normalnie co miesiac. Znow zaczelam palic i znow nieregularne, ostatnio znowu rzucilam i nie pale juz miesiac, ale miesiaczki jak nie bylo tak nie ma, czy to moze byc spowodowane paleniem? Bardzo prosze o odpowiedz.

Elżbieta Rhone

Witam,
brak miesiączki może mieć wiele przyczyn - stres, podróże, złe odżywianie, ciąża i wiele innych...Przede wszystkim należy wykonać test ciążowy, jeśli będzie negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawia to warto udać się do lekarza.