Nieregularne plamienia i spóźniający się okres

W zeszłym miesiącu spóźnił mi się okres(mam regularny cykl), a kiedy się pojawił, przez pierwsze pięć dni, było go bardzo mało i bardzo ciemny(plamienie rano, po południu nic), kolejne 6 dni był trochę mniej intensywny niż zazwyczaj. Przez dwa tygodnie nic się nie działo i znowu dostałam okres, trwał 4 dni i też był mniej obfity niż zazwyczaj. Wizytę u lekarza mam na początek lutego, czy powinnam wcześniej pójść prywatnie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli takie objawy powtórzą się w kolejnym cyklu, powinna Pani wcześniej udać się na wizytę. Najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości wydają się być zaburzenia hormonalne lub schorzenia układu płciowego.