Nieregularny okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i podwyższony poziom prolaktyny

Witam. Miałam ogromne problemy z nieregularnymi miesiączkami, cykl czasem miał 18 dni czasem nawet ponad 40. Brałam na uregulowanie tabletki anty. Obecnie jestem już 7 miesiąc bez tabletek. Niestety okres znów się rozregulował, obecnie jest 49 dzień cyklu, a ja miałam tylko jednodniowe lekkie plamienie. Wyniki USG w normie, lekko podwyższony poziom prolaktyny, poza tym inne wyniki ok. Co to może być? Czy po prostu tak mam i tyle?

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może za krótko przyjmowała tabletki antykoncepcyjne na regulację okresu, rozumiem że poziom TSH był sprawdzany? dieta? intensywne uprawianie sportu?inne leki?
Pozdrawiam