Niewielkie krwawienia przy implancie antykoncepcyjnym

Witam, od 15 lipca 2015 roku mam założony implancik antykoncepcyjny. Przez pierwsze dwa, trzy tygodnie wszystko było w porządku, jednak później pojawiły się niewielkie krwawienia, które różnią się intensywnością w zależności od dnia cyklu, czasem następuje jednodniowa przerwa. Czy organizm przyzwyczai się do dodatkowej dawki hormonów, czy też powinnam rozważyć wyjęcie implancika?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.