Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewielkie odchylenia w morfologii krwi

Odebrałam wyniki z morfologii i mam pewne odchylenia, co to oznacza: RDW-CV 11,2, PDW 17,3, eozynofile 0,02, neutrofile 70,1, eozynofile %*0,3. Dodam, że sama odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam 6 lat, a teraz byłam u neurologa, ponieważ miałam zawroty głowy i pani doktor zapisała mi betaserc. Badania robiłam w trakcie brania leków.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam, Odchylenia tych parametrów są bardzo niewielkie i w zasadzie nie mają większego znaczenia diagnostycznego, ani też z pewnością nie mają związku z Pani dolegliwościami. Jeśli chodzi o RDW-CV to jest to parametr określający zróżnicowanie wielkości krwinek czerwonych i jeśli pozostałe parametry w układzie czerwonokrwinkowym są w normie to nie ma on większego znaczenia. Podobnie PDW oznacza zróżnicowanie wielkości płytek krwi i o ile pozostałe parametry dotyczące płytek są w normie to jest to bez znaczenia. Obniżone eozynofile mogą występować w przypadku stresu czy wysiłku fizycznego, a neutrofile podwyższone mogą towarzyszyć infekcjom bakteryjnym, ale tak niewielkie odchylenie od normy z pewnością nie ma żadnego znaczenia. Tak więc nie ma powodu do niepokoju tymi wynikami. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy