Niewielkie przekroczenie wartości leukocytów
Witam, mam 27 lat, ostatnio miałam robione badania ze względu na zabieg ginekologiczny, jaki mnie czeka z powodu torbieli jajnika. Oprócz tego od kilku lat cierpię na problemy laryngologiczne: przewlekle zatkany nos, skrzywienie przegrody nosowej, bez kropli do nosa nie mogę normalnie oddychać. Jako dziecko miałam również problemy z gardłem, a także wyhodowanego gronkowca, zdarzały się anginy, ostatnio bolało mnie gardło. Kilka lat temu miałam też objawy alergiczne, obecnie mniej nasilone, ale pojawia się zapalenie spojówek, swędzenie nosa, kichanie itp.Testów nie miałam wykonywanych. A oto moja morfologia krwi z dwóch ostatnich miesięcy. maj 2010, czerwiec 2010. WBC-10.51 * (4-11) WBC-11.21* RBC-5.06 (4,20-5,20) RBC-5.11 HGB-15.0 (12-16) HGB-15.6 HCT-44.8 (35-47) HCT-44.0 MCV-88.5 (83-101) MCV-86.1 MCH-29.6 (28-32) MCH-30.05 MCHC-33.5 (32-36) MCHC-35.5 PLT-296 (150-450) PLT-272 NEUT-5.29 NEUT-5.76 LYM-4.12 LYM-4.36 MONO-0.81 MONO-0.80 EO-0.22 EO-0.20 BASO-0.06 BASO-0.06 NEUT%-50.2 NEUT%-51.4 LYM%-39.1 LYM%-38.9 MONO%-7.7 MONO%-7.1 EO%-2.1 EO%-1.8 BASO%-0.6 BASO%-0.5 OB-17 mm/h W tamtym roku WBC też było na poziomie 11.70. Robiłam wtedy RTG płuc, było ok. USG jamy brzusznej również było w porządku. Czy te WBC i limfocty (bezwzględna wartość) mogą być podwyższone ze względu na problemy laryngologiczne? Czy może to wskazywać na białaczkę? Mam nerwicę lękową i wyobraźnia działa.  Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Z pewnością nie ma Pani białaczki. Poza niewielkim przekroczeniem wartości leukocytów pozostałe parametry krwi są w normie, co wyklucza tego typu schorzenie.
Wynik taki może faktycznie wynikać z problemów laryngologicznych (przewlekłe stany zapalne).  Sądzę także, że obecność torbieli jajnika również może mieć na to wpływ.
Proponuję poddać się zabiegowi ginekologicznemu i odwiedzić dobrego laryngologa celem rozwiązania problemów z nosem i gardłem.
Pozdrawiam serdecznie