Niewyraźne widzenie na jedno oko

Witam mam taki problem. Otóż obudziłem się dzisiaj rano i okazało się, że widzę bardzo niewyraźnie na prawe oko. Obraz jaki widzę prawym okiem po zasłonięciu lewego jest nieostry. Normalnie nie mam problemów ze wzrokiem, byłem u okulisty jakiś miesiąc temu i stwierdził wadę 0,25. Taki przypadek zdarza mi się po raz 2-gi, ostatnio zdarzyło sie to około 1,5 miesiaca temu i przeszło po kilku godzinach. W czasie pogorszenia wzroku, bardzo czesto mrużę to prawe oko. Jaka może być przyczyna takiego niedowidzenia? Czy powinienem skonsultować moje objawy z jakimś specjalistą? Wykonać jakieś badania? Ale jakie konkretnie? Proszę o szybką odpowiedź.

Czy okulista proponował okulary -0,25 Dptr? Jeśli tak, to proszę je wykupić.Może też to zaburzenie dotyczyć nerwu wzrokowego, ale wtedy gorsza ostrość widzenia utrzymuje się parę dni.Przemijające widzenie za mgłą może dotyczyć gorszego krążenie w oku i wymagać dokładnego badania oka, lub siatkówki/plamki/.proponuję badanie u najbliższego okulisty