Nieznaczne obniżenie MCHC

Jestem kobietą. Mam 31 lat. Chciałabym się dowiedzieć, co oznaczają wyniki moich badań: RDW 11,2%, MCHC 31,7 g/dL, MCV 96,8 fL, leukocyty 10,1 K/ul. Zrobiłam badanie morfologii krwi, gdyż od pewnego czasu czuję się osłabiona i czasami kręci mi się w głowie. Resztę wyników badania morfologicznego mam w normie. Dziękuję. Agnieszka.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Poza nieznacznym obniżeniem MCHC (norma od 32 g/dl) oraz niewielkim podwyższeniem liczby leukocytów (norma od 10 tys/mikrolitr) wyniki są prawidłowe. Ten ostatni wynik może świadczyć o początku stanu zapalnego bądź przebytym zapaleniu. Może też nie mieć istotnego znaczenia. Jeśli występują objawy infekcji bądź inne, niepokojące, doradzam wizytę u lekarza. Same wyniki nie budzą niepokoju.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty