Nieznaczne obniżenie MCHC

Jestem kobietą. Mam 31 lat. Chciałabym się dowiedzieć, co oznaczają wyniki moich badań: RDW 11,2%, MCHC 31,7 g/dL, MCV 96,8 fL, leukocyty 10,1 K/ul. Zrobiłam badanie morfologii krwi, gdyż od pewnego czasu czuję się osłabiona i czasami kręci mi się w głowie. Resztę wyników badania morfologicznego mam w normie. Dziękuję. Agnieszka.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Poza nieznacznym obniżeniem MCHC (norma od 32 g/dl) oraz niewielkim podwyższeniem liczby leukocytów (norma od 10 tys/mikrolitr) wyniki są prawidłowe. Ten ostatni wynik może świadczyć o początku stanu zapalnego bądź przebytym zapaleniu. Może też nie mieć istotnego znaczenia. Jeśli występują objawy infekcji bądź inne, niepokojące, doradzam wizytę u lekarza. Same wyniki nie budzą niepokoju.

Pozdrawiam