Niezstąpienie jąder u wcześniaka

Witam. Jestem mama wczesniaczka 36/37 tydzien. Maluszek jest zdrowy, jedyny jego problemem sa jaderka ktore jeszcze nie zstapily. Czytalam ze to bardzo czesta przypadlosc wczesniakow. Maluch ma tydzien, wybieramy sie na konsultacje do chirurga dzieciecego. Chciałabym dowiedziec sie czy sa duze szanse ze jaderka same zejdą i uda sie uniknąć zabiegu w przyszlosci. Z gory bardzo dziekuje za informacje.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Często jądra same zstępują. Są dwie metody leczenia wnętrostwa chirurgiczna i farmakologiczna o wyborze odpowiedniej zadecyduje chirurg.
Pozdrawiam