Czy w tym przypadku również istnieje taka szansa?
Dzień dobry, W pierwszych dniach zycia nownarodzonego syna rozpoznano niezstapienie jader obustronne. Wykonano także badanie USG na którym jadra nie były widoczne. Po około miesiącu lekarz nadal nie wyczuwa jader (dotykowo). Czytalem że często dochodzi do samoistnego zstąpienia jader w pierwszych miesiącach zycia- czy w tym przypadku również taka szansa istnieje, czy też należy ją wykluczyć że względu na fakt iż do tej pory jadra nie są dotykowo wyczuwalne?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
zazwyczaj do zstąpienia jąder u chłopców dochodzi jeszcze w trakcie trwania życia płodowego po pierwszym wyrzucie hormonów, który jest niezbędny do prawidłowego umiejscowienia się jąder. Szczególnie w przypadku dzieci urodzonych przedwcześnie, często zdarza się tak, że jądra nie są zastąpione, na tą czynność mają jeszcze około 3 miesiące, również w Państwa przypadku, jednak po tym czasie pojawiają się kwalifikacje do operacji, dzięki której zostaną chirurgicznie sprowadzone do moszny.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/wrodzony-brak-jader https://portal.abczdrowie.pl/jadra https://portal.abczdrowie.pl/umocowanie-jadra-w-mosznie-orchidopeksja
https://portal.abczdrowie.pl/niezstapienie-jader