Dlaczego jądra dziecka nie są w mosznie?

Syn 9 lat od jakiegoś czas ma jąderka w górze, nie są wyczuwalne na dole moszny. Schodzą tylko podczas kąpieli, lub podczas snu/ odpoczynku. Czy ta sytuacja wymaga zabiegu
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wnętrostwo, czyli niezstąpienie jąder jest fizjologiczne dla niemowląt do 3. miesiąca życia – zstąpienie jąder często następuje jeszcze w życiu płodowym, ale może się zdarzyć, że dziecko przez pierwszy rok swojego życia nie ma jąder w mosznie.

Natomiast sytuacja, w której u dziecka dziewięcioletniego jadra wciąż nie zstąpiły do moszny wymaga niezwłocznych konsultacji lekarskich – proszę na ten temat porozmawiać z pediatrą, koniecznie jest wykonanie podstawowego badania fizykalnego, by określić źródło dolegliwości. W dalszej kolejności może być wskazane wykonanie badania USG, a także badań hormonalnych – bez tego nie sposób powiedzieć, czy potrzebny będzie zabieg chirurgiczny.

Więcej na temat wnętrostwa w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/niezstapienie-jader.

Proszę pamiętać, że wnętrostwo, które nie zostało wyleczone może być przyczyną niepłodności w późniejszych latach, a nawet nowotworu w niesprowadzonych jądrach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, proszę zgłosić się z tymi problemami do lekarza pediatry, który opiekuje się dzieckiem od urodzenia lub do lekarza pierwszego kontaktu, jeżeli też opiekuje się dzieckiem od kilku lat. Proszę nie wykonywać żadnych badań na własną rękę. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty