Niski poziom progesteronu - leczenie

Miałam nieregularne cykle, wykonałam wszelkie badania i wyszło, że mam za niski poziom progesteronu. Został mi przepisany duphaston, 1tabl dziennie, w dniach 16-25dc. Jeden cykl z duphastonem za mną ,wszystko jak w zegarku, natomiast teraz mam drugi cykl i od jutra mam zaczać zażywać duphaston , ale od 5 dni mam plamienia, które przeistaczają się w krwawienia. Nie są to krwawienia silne ale... są, bardziej takie ze śluzem krew. Nie wiem co robić z duphastonem, czy od jutra brać tabletki, czy wstrzymać się i to krwawienie zaliczyć do nowego cyklu? Mierzę też temperaturę i od dwóch dni utrzymuje się na poziomie 36.8. Niestety teraz nie mam możliwości podejścia na wizytę do lekarza, dlatego proszę o poradę co mam robić z duphastonem. Wspomnę też, że parę dni po miesiączce odczuwałam lekkie swędzenie w okolicy intymnej, zastosowałam maść Clotrimazolum, przeszło, jednak od kilku dni znowu odczuwam mały dyskomfort związany ze swędzeniem okolicy intymnej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ze względu na brak możliwości zbadania Pani niewiele mogę powiedzieć o przyczynie krwawienia. Plamienie nie wydaje się być jednak przyspieszoną miesiączką, dlatego powinna Pani rozpocząć stosowanie Duphastonu według zaleceń lekarza.

Przyczyn plamienia międzymiesiączkowego jest wiele i choć infekcja może być jedną z nich, to ze względu na nasilenie objawów jest to mało prawdopodobne.

Leczenie Clotrimazolem powinno trwać co najmniej 14 dni, co jak przypuszczam nie trwało tyle u Pani. Z tego powodu istnieje wysokie prawdopodobieństwo niewyleczenia infekcji i nawrotu dolegliwości.

W najbliższym wolnym terminie powinna Pani umówić się na wizytę u ginekologa, który ustali przyczynę krwawienia międzymiesiączkowego.

Pozdrawiam.