Normy leukocytów i erytrocytów w moczu u dziecka
dzień dobry. u mojej córeczki wyszły badaniach moczu leukocyty 81/ul, erytrocyty świeże 20/ul, bakterie liczne, nabłonki płaskie liczne, białko ślad i ciężar 1.030, córeczka sika normalnie i nie skarży się na ból podczas sikania. byłyśmy u lekarza, kazal zrobić posiew i usg drog moczowych. czy to może być cos groźnego?????? proszę o odpowiedz bo wyniki posiewu będą dopiero za tydzień a usg w srode. dziekuje bardzo

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Szanowna Pani,
Wyniki badania moczu nie są prawidłowe i mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Lekarz słusznie prosił o zrobienie posiewu i badania USG szczególnie jesli brak jest objawów choroby u dziecka. Stan taki można przez kilka dni uwaznie obserwować i poczekac na wyniki badań..
z poważaniem,
prof. J.Zachwieja
Witam,
wyniki badania odbiegają od normy i najprawdopodobniej spowodowane jest to infekcją dróg moczowych. Dla ustalenia jej przyczyny powinno się wykonać badanie bakteriologiczne (posiew) moczu oraz USG układu moczowego. Leczenie powinno opierać sie doraźnie na podaniu leku zgodnie z wynikiem antybiogramu (jeśli nie ma pilnej konieczności leczenia tzw. empirycznego) do czasu uzyskania wyniku posiewu) oraz dalszego leczenia zależnie od wyników badań obrazowych. Pozdrawiam RH