Nosicielstwo WZW typu B a spożywanie alkoholu

Witam. Jestem nosicielka wzwb. Nie kwalifikuje się do leczenia, wyniki dobre. Kontroluje się często,odżywiam się zdrowo nie nadwyrezam wątroby. Nie palę, od 3 lat nie pije alkoholu w ogóle. Moje pytanie jest banalne Ale istotne. Czy jeśli raz do roku napije się wina lub piwa to czy będzie to poważne " przestępstwo " ? Moja siostra niebawem ma wesele chciałabym świętować jak każdy. Czy mogę sobie pozwolić na kieliszek lub dwa wina ?

Raczej w Pani przypadku w niewielkich dawkach alkohol nie powinien przysporzyć żadnych niebezpiecznych następstw.