Nosicielstwo WZW a wskazania do leczenia farmakologicznego

Witam. Czy nosicielstwo wzwb zawsze kwalifikuje sie do lecZenia farmakologicznego lub szpitalnego ? Uzyskałam informacje od osoby kompetentnej ze wystarczy kontrolować wątrobę co kilka miesięcy i zmienić sposób odżywiania i nie panikować czy to prawda ? Czy faktycznie nie trzeba przyjmować leków ? W takim razie kiedy trzeba,czy wtedy gdy stan wątroby jest Zły ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wdrożenie leczenia zależy od stanu ogólnego oraz wyników badań. Wskazana jest wizyta u lekarza chorób zakaźnych.